acik-ogretim

Açıköğretim Final Sınavı İçin İpucu ve Karşılaştırma

Son yıllarda açıköğretim sisteminde yapılan değişiklikler ile öğrencilerin kafası biraz karışmış, ders geçmenin daha zor olduğunu düşünmeye başlamışlardı. Şunu belirtmek gerekir ki 4 yıl önceki yıllık eğitim sisteminden dönemlik eğitim sistemine geçilmesi ile sınav sayısı iki kat arttı, bu nedenle artık daha fazla ders çalışmak gerekiyor.

4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi konusu ise öğrencileri çileden çıkardı diyebiliriz. Bizlerde sizler için imza kampanyaları yapıp yüzbinlerce imza topladık fakat sonuç alamadık. Şu an için hala 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü gibi 1 yanlışınız 0,25 doğrunuzu götürüyor. Bazı arkadaşlar 4 yanlış olmadan doğruların gitmeyeceğini düşünüyor fakat her yanlışınız 0,25 doğrunuzu götürüyor.
Puanınızı ve notunuzu hesaplamak için Aof puan hesaplama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Açıköğretim sınavları önceki yıllara göre biraz daha zorlu geçiyor. Geçmiş yıllarda çıkmış sorulardan artık daha az soruyorlar. Sistemde çan eğrisi olması ise öğrencilerin avantajına oluyor. (Çan Eğrisi Nedir?) Geçme baraj notu olan 30’u geçtiğinizde yüksek bir harf notu alabiliyorsunuz.

Final sınavları öncesinde ders çalışmanın önemini tekrar hatırlatalım. Önceden sadece çıkmış sorulara çalışarak geçilebiliyordu fakat artık ders çalışmayan geçemiyor. Bu nedenle daha fazla çalışmamız gerekli.

Açıköğretim dönem sonu sınavları (final sınavları) 13 – 14 Ocak 2018 tarihlerinde yapılacak. Şu anda muhtemelen sınavlara çalışıyorsunuz. Açıköğretim final sınavları için bir açıköğretim işletme bölümü öğrencisinin yaptığı karşılaştırmayı ve analizi sizlerle paylaşalım.

“Aöf’ün son 4-5 yılda finalde sorduğu soruları karşılaştırdım.
Ve sonuç şu;
Finalde ortalama 4 tane soru VİZE’den 5.-6.-7. Ve 8. Ünitelerden de 4’er soru sormuş.20 tane final sorusunu bu şekilde hazırlamışlar. Finalde genellikle tanım şeklinde sorular sormuşlar…
Belki işinize yarar Arkadaşlar…”

Açıköğretim Final Sınavına Çalışma Yöntemleri için Tıklayınız.

Sizlerinde yaptığı analizler, incelemeler var ise bu konunun altına yorum olarak ekleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Doğrulama *

2018 Bahar Dönemi Ara Sınavı
14-15 Nisan 2018 Cumartesi-Pazar