Türk Dili ve Edebiyatı için Ders Açıldı

Bu yıl Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne epey öğrenci kayıt oldu. Öğrenciler dersleri gördüklerinde, özellikle Osmanlı Türkçesi’ne giriş dersi için sadece kitaptan çalışılarak geçilemeyecek bir ders şeklinde yorumlarda bulunmuştu. Anadolu Üniversitesi bu kadar öğrencinin baskısına dayanamamış olacak ki, daha önce ders açılmayacak dediği için ders açmaya karar verdi. Şu anlık sadece 1 sınıflara ders açtılar. Umarım geriside gelir. Yazının sonundaki linkten hangi ünivesitede, hangi ders, saat kaçta öğrenebilirsiniz.

Bu öğretim yılında geçen yıldan farklı olarak 14 yeni il ve İzmir’de 2. merkez sisteme girmiş olup, geçen yıl İstanbul’da öğretim hizmeti veremeyen Marmara Üniversitesi Bahçelievler merkezi bu yıl eğitime başlayacak. Ankara’da ise dersler bu yıl sadece Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapılacak.

Açıköğretim Fakültesi bünyesinde bu yıl öğrenci almaya başlayan öğrencileri için de öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslere yönelik yüzyüze Akademik Danışmanlık dersleri 4 Ocak 2010 tarihinde ülke genelinde 50 merkez, 48 ilde başlıyor.

2009-2010 öğretim yılında Akademik Danışmanlık kapsamında yüzyüze öğretimi yapılacak dersler şunlar:

1. Sınıf Dersleri: Genel Matematik, Genel Muhasebe, İktisada Giriş

Eski Türk Edebiyatı’na Giriş, Osmanlı Türkçesi’ne Giriş

2. Sınıf Dersleri: Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, İktisat Teorisi

3. Sınıf Dersleri: Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim, İngilizce

4. Sınıf dersleri için akademik danışmanlık uygulanmamaktadır.

Bu uygulama kapsamında Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün akademik danışmanlık derslerinin sürdürüleceği merkezler ise şunlar: Adana, Afyonkarahisar, Ankara – Cebeci (Ankara Üniversitesi – Hukuk Fakültesi), Antalya, Aydın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir (Anadolu Üniversitesi – Yunusemre Kamp. ve Osmangazi Üniversitesi – Meşelik Kamp.), Gaziantep, Giresun, Iğdır, İstanbul (Marmara Üniversitesi – Haydarpaşa ve Bahçelievler), İzmir (Dokuzeylül Üniversitesi – Buca), Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muş, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat.

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim görecekleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar. Danışmanlık derslerinin saat ve yerini öğrenmek için buraya tıklayınız. Açılacak dosyada, il il danışmanlık saatleri ve yerleri belirtilmiştir.

Doğrulama *

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı
27 Temmuz 2019