KPSS 2010 Lisans Başvuruları ve Ücretleri

lisans başvuruları başlıyor

lisans’a girecek adaylar için ÖSYM’den açıklama geldi. Lisans sınavına girecek adayarın sınav başvuru tarihleri belli oldu işte Başvuru tarihi…

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, - lisans kılavuzunu yayımladı. Kılavuzdaki açıklamaya göre, Sadece Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 35,00 TL ; Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 55,00 TL ; Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek olan adaylar 75,00 TL ; tüm oturumlara girecek adaylar 95,00 TL ödeyecektir.

Bu kılavuz “Kamu Görevlerine İlk defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca, T.C. Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının görüşleri de alınmak suretiyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından hazırlanmıştır.

BAŞVURMA SÜRESİ : 10 – 21 Mayıs

SINAV TARİHİ : 10 – 11 Temmuz

SINAV SAATİ : Sabah oturumları 09:30, Öğleden sonra oturumları 14:30

BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL

YENİ ŞİFRE EDİNME ÜCRETİ : 2,00 TL

SINAV ÜCRETİ :

Sadece Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 35,00 TL;

Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 55,00 TL;

Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek olan adaylar 75,00 TL; tüm oturumlara girecek adaylar 95,00 TL.

DİKKAT: Bu kılavuzda yer alan bütün ücretlere KDV dahildir. Başvurusunu yapmayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez. Bu kılavuzda yer alan ücretlerin dışında başvuru merkezlerine ve bankalara , başka bir ad altında , herhangi bir ücret ödenmeyecektir.

DİKKAT: Bu kılavuzda yer alan kurallar, Kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama , yürütme ve yargı organları ile Yükseköğretim Kurulu kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirilebilir. Böyle durumlarda izlenecek yol, ÖSYM tarafından belirlenir ve kamuoyuna duyurulur.

Klavuz ve ayrıntılı açıklamalar için ÖSYM sayfasını inceleyiniz.

Doğrulama *

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı
27 Temmuz 2019