İstanbul Yarı Maratonu Sınavlar ile Aynı Gün Yapılacak!

Açıköğretim öğrencilerinin çilesi bu yıl bitmek bilmiyor. Referandum nedeniyle 15-16 nisan 2017 tarihinde yapılacak olan bahar dönemi ara sınavları 29-30 nisana ertelenmişti.

Ertelenen sınavlar Atatürk üniversitesinin sınavları ile çakışıyordu. Anadolu üniversitesi bu yönde kararının kesin olduğunu belirtip sınav tarihlerinin değişmeyeceğini söylemişti.

Şimdiki haberimiz ise sınava İstanbul’da girecek öğrenciler için.

30 Nisan’da İstanbul’da “İstanbul Yarı Maraton“u yapılacak. Sizinde tahmin edebileceğiniz üzere maraton açıköğretim sınavları ile aynı günde. Buda demek oluyor ki maraton güzergahındaki tüm yollar kapatılacak. Yolların kapatılması ile maratondan haberi olmayacan onbinlerce öğrenci yollarda kalıp sınava yetişemeyecek.

Mağdur olmamak için yolların kapalı olduğunu düşünerek erken çıkmaya özen gösteriniz. Maraton koşu parkurunu aşağıdaki fotoğraftan görebilirsiniz.

İstanbul Yarı Maraton Güzergahı

YARI MARATON (21 KM) PARKURU

Yarı Maraton yarışı Yenikapı Miting Alanı’ndan başlayarak, sahil yolu Eyüp istikametine doğru yönelir. Güzergah Kumkapı, Sirkeci, Eminönü, Unkapanı, Fener, Balat’tan devam ederek Feshane’yi geçer geçmez Eyüp Kavşakta bulunan göbekten “U” dönüşü yapar. Yarış aynı istikametten geri dönerek yarışın başlangıç noktası olan Yenikapı Miting Alanı’nda sona erer.

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
13 Nisan 2019