Hazırlıktan 3. Sınıfa Kayıt

BİLGİLENDİRME
Program: Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt
Başvuru Tarihi: 26 Ekim 2009 00:00 – 25 Kasım 2009 17:00
Kayıt Tarihi: 26 Ekim 2009 – 20 Kasım 2009, mesai saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi: 21 Kasım 2009 – 25 Kasım 2009, mesai saatleri
Önemli Not: AÖF Büroları, normal kayıt tarihlerine denk gelen Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir. Mazeretli kayıt tarihlerine denk gelen günlerde ise sadece Pazar günleri hizmet vermemektedir.Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

KAYIT ADIMLARI
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.
BAŞVURU VE KAYIT
1) BAŞVURU
Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt başvuru koşulları aşağıdadır: Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından İktisat, İşletme Fakültelerinin 3. sınıfına kayıt yaptırabilecekler aşağıda sıralanmıştır.

1) Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında başarılı olup fakültelerinin 3. sınıfına kayıt hakkı olanlar:
* 2007-2008 öğretim yılında başarılı olup 2008-2009 öğretim yılında kayıt yaptırmayanlar.
* 2008-2009 öğretim yılı sonunda başarılı olanlar.

2) Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında en fazla 2 dersten başarısız (sorumlu) olup fakültelerinin 3. sınıfına kayıt hakkı olanlar:
* 2007-2008 öğretim yılında en fazla 2 dersten başarısız olup 2008-2009 öğretim yılında kayıt yaptırmayanlar.
* 2008-2009 öğretim yılında en fazla 2 dersten başarısız olanlar.

3) Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında kayıtlı iken Yükseköğretim Kurulu Kararı ile mezun olduğu ön lisans programı 2009-2010 öğretim yılında Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı kapsamından çıkartılarak Dikey Geçiş kapsamında 3. sınıfa doğrudan kayıt hakkı verilenler (Adalet, Adalet Meslek Yüksekokulu, Adalet Yüksekokulu, Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans Programı (AÖF), Adalet Yüksekokulu (A Örgün), Adalet Meslek Yüksekokulu (B Ekstern) ön lisans programları).

Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız 26 Ekim 2009 – 25 Kasım 2009 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet’ten başvuru işlemleri 25 Kasım 2009 saat 17:00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası sadece bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasında, AÖF Büro-Web Hizmetleri sitesine girmeniz için gerekli olan AÖF Büro-Web site şifresi de bulunmaktadır. Bu şifre sayesinde AÖF Büro-Web Hizmetleri sitemize girerek adres, büro, sınav merkezi, telefon numarası gibi kişisel bilgi değişikliğinizi gerçekleştirebilir, öğrencilikle ilgili diğer bilgilere ulaşabilir ve AÖF E-Posta Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu nedenle, Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasının başkalarının eline geçmesini ve görülmesini engelleyiniz. AÖF Büro-Web site şifresi size özel olup diğer şahısların şifrenizi öğrenmesinden ve sonrasında şifreyle gerçekleştirilecek işlemlerden doğacak sorumluluk size ait olacaktır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle burayı tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.* Internet Başvuru Belgesi
* Askerlik Durumu Belgesi (sadece erkek adaylar için gereklidir)

Özürlü öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini, şehit veya malul çocukları ise “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemelerinin düzenlenmesi için durumlarını kanıtlayan belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için Kayıt Kılavuzuna bakınız.

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ
Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi 26 Ekim 2009 – 25 Kasım 2009 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız.

Ödeyeceğiniz miktarı öğrenebilmek için burayı tıklayınız.

4) KAYIT
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 26 Ekim 2009 – 25 Kasım 2009 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF Bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt anında, hazırladığınız belgeleri eksiksiz olarak büroya teslim edecek ve kitaplarınızı alacaksınız. Size en yakın AÖF Bürosunun adresini öğrenmek için burayı tıklayınız.

Not: Bu sayfadaki bilgiler saydace bilgilendirme amaçlı olup asıl kaydınız http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

Doğrulama *

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı
27 Temmuz 2019