Ek Yerleştirmeler 11 Ekim Pazartesi Bitiyor

Öncelikle 2010 YGS’ye giren herkesin ek yerleştirmelerde açıköğretim yazabileceğini belirtelim. İlk yerleştirmelerde tercih yapıp herhangi bir örgün programa yada kontenjanlı açıköğretim bölümüne girenlerde ek yerleştirmeler ile açıköğretimin kontenjansız bölümlerini tercih edip bu bölümlere yerleşebilecek.

Ek yerleştirmeler 6 – 11 Ekim tarihleri arasında yapılacağını daha önce duyurmuştuk. Ek yerleştirmeler bitmesine sadece 3 gün kaldı. Bu nedenle tarihleri tekrar hatırlatmak istedik. Ek yerleştirmeler hakkında bize en fazla sorulan soru:

ilk yerleştirmelerde bir bölüme yerleştim. Fakat kaydımı yaptırmadım. Ek yerleştirmelerde açıköğretim yazabilir miyim?” sorusuydu.

Geçtiğimiz yıllarda böyle bir imkan yoktu fakat ÖSYM bu yıl böyle bir hak tanıdı. İlk tercihlerde örgün bir programa yerleşseniz bile ek yerleştirmelerde açıköğretimin kontenjansız bölümlerini yazabiliyorsunuz.Tabi açıköğretim dışında bir bölüm seçmenize izin verilmiyor.

Eğer ilk yerleştirmelerde herhangi bir yere yerleşmediyseniz yada tercih yapmadıysanız ek yerleştirmelerde tercih yapabilirsiniz.

Ek yerleştirmeler ile açıköğretime yerleşenler kayıtları kaçıracaklarını düşünüyor. Fakat açıköğretim, ek yerleştirmeler için ek kayıtlar açıyor. Ek yerleştirmeler ile yerleşenlerin kayıtları 25 Ekim 2010  – 26 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Doğrulama *

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı
27 Temmuz 2019