DGS Kontenjanları ve Tercih Edilebilecek Bölümler

24 mayıs itibariyle dikey geçiş sınavı için başvurular başladı ve 1 hazirana kadar devam edecek. ( Dikey geçiş sınavı DGS başvuru nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız. ) Açıköğretim bölümlerine geçiş yapmak isteyen öğrencilerde artık sınavına girmek zorundalar. Önceki yıllarda sınavsız ve kontenjansız olarak geçiş yapılabilen açıköğretim bölümlerine artık sınavı ile ve kontenjan dahilinde geçiş yapabiliyorlar.

Türkiye’de 3 adet üniversitede açıköğretim (uzaktan eğitim) uygulaması yapılıyor. Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi. Bu üniversitelerin açıköğretim kontenjanlarını sizler için çıkararak kolay bulmanız adına aşağıya ekledik. Tahmin edileceği üzere en fazla kontenjan anadolu üniversitesinde bulunuyor.

Açıköğretim bölümleri için Dikey Geçiş Kontenjanları:

Anadolu Üniversitesi:

Atatürk Üniversitesi:

İstanbul Üniversitesi:

Mezun olduğunuz önlisans bölümüne göre ile tercih edebileceğiniz bölümler farklılık gösteriyor. Aşağıdaki dosyadan mezun olduğunuz önlisans bölümünü bularak karşısında yer alan bölümleri tercih edebileceğinizi görebilirsiniz. Tercih edilebilecek açıköğretim bölümleri sayfa 47’den sonra başlıyor.

İndir (PDF, 1.87MB)

2016 Yılı Dikey Geçiş Taban Puanlarına aşağıdaki dosyadan erişebilirsiniz.

İndir (PDF, 1.87MB)

Doğrulama *

Bahar Dönemi Kayıt Yenileme
11 Şubat 2019