acik-ogretim

DGS ile Kayıt Olan Öğrenciler İçin Önlisans Mezuniyet Belgesi Mesajı

Dün itibariyle açıköğretim DGS ile kayıt olmuş tüm öğrencilere şu şekilde bir sms bilgilendirmesi yapıldı. “Güz döneminde kayıt yenileyebilmeniz için AOF bürosuna önlisans mezuniyetinize ait Genel Not Ortalamanızı gösteren belgenizi teslim etmeniz gerekmektedir. B002”  Bu mesaj bir çok öğrencinin kafasını karıştırdı. Bu genel not ortalamasını gösteren belgeyi kimler götürecek, bu belge ne için isteniyor açıklamak istedik.

Anadolu üniversitesi ders geçme sisteminde bu yıl bazı değişiklikler yaptı. İlk değişiklik 1-3, 2-4 kuralının kaldırılmasıydı. Ardından kayıt yenilemelerin başlamasına bir gün kala Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı sayın Doç. Dr. M.Recep Okur canlı yayında Dikey Geçiş ve Lisans Tamamlama kapsamında kayıtlı öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri ve yenilikleri anlattı.

DGS ile açıköğretime kayıt olan öğrenciler için bu yıl bir yenilik getirildi.

Mevcut sistemde geçiş yapılan yıldan itibaren genel not ortalaması hesaplanıyordu. Yani 3. sınıfa kayıt olduğunuzda mezun olmak, üst sınıftan ders alabilmek için 3. ve 4. sınıfın not ortalamasına bakılıyordu.

Yeni sistemde not ortalamanızı gösteren bir belgeyi götürdüğünüzde açıköğretim not ortalamanıza önlisans not ortalamanız da dahil edilecek. Bu uygulama ile özellikle not ortalaması düşük öğrencilerin önlisans notları ile not ortalamalarının yükseltilmesi hedefleniyor.

Doğrulama *

2018 Bahar Dönemi Final Sınavı
26-27 Mayıs 2018 Cumartesi-Pazar