Bütünleme Hakkında Faydalı Bilgiler

Bugün ( 20 Haziran 2011 ) Final sınavının sonuçları açıklandı ve bir çok öğrenci sonucunu öğrendiğinde sevindi veya üzüldü. ( Sınav sonucunuzu öğrenmek için BURAYA tıklayınız. ) Dersten kalanlar bütünleme ile ilgili bilgiler araştırmaya başladılar. Bizde sizlere faydalı olabilecek ve en çok merak edilen bir kaç bilgiyi paylaşmak istedik. Soru cevap şeklinde yazarsak sanırım daha faydalı olur.

Bütünleme Sınavına Nasıl girilir?

Bütünleme sınavına girmek için bir başvuru yada herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Her hangi bir dersten kaldıysanız sizin için bütünleme sınav giriş belgesi hazırlanacak ve sınavdan önce sizin adresinize gelecektir.

En fazla kaç dersten Bütünlemeye girebilirim?

Bütünleme için ders sınırlaması yoktur. 1 dersten de kalsanız 7 dersten de kalsanız, kaldığınız tüm derslerden bütünleme sınavına girebilirsiniz.

Bütünleme sınavından nasıl geçebilirim?

Bütünleme sınavı final sınavı yerine geçmektedir. Yani Vizenin % 30’u ile bütünlemenin %70 i alınıp toplanır. Toplam 50 ve üzeri ise o dersi geçersiniz.

Kaç dersten geçersem bir üst sınıfa geçebilirim?

Eğer 2 dersten kalırsanız bir üst sınıfa geçersiniz. 3 ve daha fazla dersten kaldığınızda sınıf tekrarı yapmanız gerekir. Sınıf tekrarında sadece kaldığınız derslerden sınava girersiniz. Sınıf geçme için bir diğer kuralda 1-3, 2-4 kuralıdır. Yani birinci sınıfın tüm derslerini vermeden 3. sınıfa, 2. sınıfın tüm derslerini vermeden 4. sınıfa geçemesiniz.

Bütünleme Harcı Ne kadar?

Bütünleme için bir harç yatırmanız gerekmiyor. Sınav zamanı sınav giriş belgenizi alıp sınava girebilirsiniz.

Bütünleme Sınav Tarihleri Nelerdir?

Bütünleme Sınavı 10 – 11 Eylül 2011 Tarihlerinde olacaktır.

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. Sizinde sorunuz varsa aşağıdan yorum olarak sorabilirsiniz. Vize sonucunuza göre bütünlemeden almanız gereken puanı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

1 17 18 19

Doğrulama *

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı
27 Temmuz 2019