Arasınavda Başarılar Dileriz

Uzun bir çalışma döneminden sonra Arasınav tarihleri geldi çattı. ( 3 – 4 Nisan 2010 ) Çalışanlar elbetteki çalışmalarının karşılığını alacaktır. Eğer bugün çalışmaya başlıyorsanız işiniz oldukça zor. En azından tüm derslere çalışmak yerine sadece geçebileceğiniz derslere çalışmaya başlayın.

yönetimi olarak arasınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.

Daha önce yazdığımız bir yazıyı hatırlatmak gerekirse;

Sınav zamanı geldi ne yapmalıyım?

  • Açıköğretim okuyan herkes 1 defada olsa ÖSS sınavına girmiştir. ÖSS sınavındaki stres açıköğretim sınavlarında bulunmuyor. Ayrıca yanlışlar doğruları götürmediği için sınava daha rahat girebiliyorsunuz.
  • Açıköğretim sınavlarında her ders için 40 dakika verilir. Bir gün 3 dersten, diğer gün 4 dersten sınava gireceksiniz. Buda bir gün 120dk, diğer gün 160dk demektir. Süre oldukça fazladır. Yetiştirememe gibi bir sorununuz olmaz.
  • Yanlışların doğruları götürmediğini söylemiştik. O zaman boş bırakmaktansa sallamak en iyisidir. Sallarken de biraz destekli sallamanızda fayda var. Daha önce denenmiş bir çok sallama metodu var. Benim tavsiyem ise en bilimsel olanı :) Öncelikle bilmediğiniz soruları boş bırakın. Sadece bildiklerinizi cevaplayın. Boş bırakırken mümkün olduğunca şıkkı elemeye çalışın. Daha sonra cevapladığını şıkları sayın. Sınavlarda cevaplar genelde eşit olarak şıklara dağılır. Örneğin 30 soru var ise 6 tane A, 6 tane B, 6 tane C, 6 tane D, 6 tane E olacağını düşünebilirsiniz. Cavapladığınız şıkları saymıştınız. Hangi şık daha fazla ise sallarken o şıkkı işaretlememeye bakabilirsiniz. Bu metod ile 10-15 puan fazla alabilirsiniz.
  • Açıköğretim sınavlarında hesap makinesi kullanmanıza izin veriliyor. Tabi hesap makinenizin hafıza özelliği olmaması gerekiyor. Böylece hesaplama işlemlerinizi daha kolay ve hızlı yapabilirsiniz.

Açıköğretimde 3 sınav vardır. Vize, Final, Bütünleme ( Arasınav, Yılsonu sınavı, Bütünleme ) Yukarıdaki tüm işlemleri bu 3 sınav içinde uygulayabilirsiniz. Tekrar hatırlatmak istiyorum Vize ( Arasınav ) en önemli sınavdır. Dersi geçmek için vize + final yada vize + bütünleme olarak hesaplanır. Vize sınavınız ne kadar yüksekse dersi geçme şansınızda o kadar yüksektir.

Açıköğretim Sınav Taktikleri | Ders Çalışma Teknikleri

Doğrulama *

Güz Dönemi Arasınavı
14 - 15 Aralık 2019