AOF NOT HESAPLAMA

Açıköğretimde kredili sisteme geçilmesi, 2016 -2017 yılından itibaren 4 yanlışın 1 doğruyu götürecek olması ile birlikte bir çok öğrencinin sınavdan alacağı puanlarda malesef düşüş oldu. Kredili sistemde çan eğrisi olacağını da hatırlatalım. ( Çan eğrisi nedir öğrenmek için tıklayınız. )

AÖF Harf Notu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Arasınavdan aldığınız nota göre dönem sonu sınavından kaç almanız gerektiğini, ara sınav ve dönem sonu notunuza göre harf notu karşılığının ne olacağını aşağıdaki tablodan hesaplayabilirsiniz.

Aşağıdaki hesaplama programı geneldir. Her ders için çan eğrisi farklı olduğu için hesaplamada çan eğrisi kullanılmamıştır. Bu nedenle öğrenci sayfanızdan farklı harf notu görebilirsiniz.

Açıköğretimde geçme notu 30‘dur. Aşağıdaki tabloda notlarınızı hesapladığınızda başarı notunuz 30’un altında ise her şekilde o dersten kalırsınız. DD, DC veya CD ise genel not ortalamanız 2.00’ın üzerinde ise o dersleri geçer, 2.00’ın altında ise kalırsınız. Sistem 2.00’ın altında olduğunuz duruma göre kalıp geçtiğinizi söylemektedir.

Ayrıca GENEL NOT HESAPLAMA sayfasından Güncel Genel Not Ortalaması Hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

 

( Çan eğrisi sınavdan sonra tüm öğrencilerin aldıklar notlara göre oluşturulduğu için aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz not hesaplama tablosunda çan eğrisine yer verilmemiştir. )

AÖF Dersen Kaldım mı Geçtim mi?

Şartlı olarak belirtilen derslerden (DD, DC, CD ) geçmek için Genel not ortalamanızın ( Şimdiye kadar aldığınız tüm notları ortalaması) 2,00 ve üzerinde olmalıdır. Genel not ortalamanız 2,00’ın altında ise şartlı geçen dersleri tekrar almanız gerekir.

 

1 6 7 8

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020