Açıköğretim’de Ücretsiz Yüzyüze Dersler Başlıyor

Yüzyüze Öğretim Hizmetleri

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerimiz, Yüzyüze Öğretim Hizmetleri kapsamında, bazı dersleri alabilme olanağı elde etmektedir.

2017–2018 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilere yönelik yüzyüze verilen ÜCRETSİZdersler Bahar Döneminde 03 Mart 2018 Cumartesi günü başlayacak 27 Mayıs 2018 Pazar günü sona erecektir.

Yüzyüze Öğretim Hizmetleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ders Listesi için buraya tıklayın.

2017 – 2018 Öğretim Yılı Bahar Döneminde yüzyüze dersler TÜM İLLERDE ve 3 İLÇEDE (Alanya, Bandırma, İskenderun) olmak üzere toplam 88 merkezde yapılacaktır (İstanbul’da 4 merkez: Avrupa Yakası – Topkapı ve Davutpaşa, Anadolu Yakası – Göztepe ve Maltepe; Ankara’da 2 Merkez: Cebeci ve Beşevler).

Bahar Döneminde Yüzyüze Öğretim Yapılacak Dersler
2. Yarıyıl 4. Yarıyıl 6. Yarıyıl 8. Yarıyıl
Matematik II Makro İktisat Maliyet Yönetimi Finansal Tablolar Analizi
Genel Muhasebe II İstatistik II Finansal Yönetim II
İktisada Giriş II Arapça IV İngilizce II
Osmanlı Türkçesine Giriş II
İngilizce II
Arapça II

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüzyüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar. Bahar Dönemi ders programları 26 Şubat 2018 tarihinden itibaren, derslerin yapılacağı binalarda, Açıköğretim Bürolarında ve bu internet sayfasında ilan edilecektir.

Dersler, resmî tatil günleri (23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan yüzyüze dersler için HİÇBİR ÜCRET ALINMAMAKTA, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Yüzyüze verilen derslere katılım zorunlu değildir.

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
13 Nisan 2019