Geçtiğimiz günlerde anadolu üniversitesi rektörü katıldığı programda sözlü olarak açıköğretimde 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceğini söylemişti. Fakat yazılı bir açıklama olmadığı için içimizde bir ümit vardı. Bugün itibariyle anadolu üniversitesinden bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapıldı ve artık resmi olarak 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceği kesinleşti.

İşte duyuru metni:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 29/03/2016 tarihli ve 75850160-106-E.26361 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Anadolu Üniversitesi gerek temel öğrenme materyali olan kitaplarda gerekse destek materyali olarakhttps://ekampus.anadolu.edu.tr içinde yer alan kaynaklarda sürekli güncelleme yapmaktadır. Bu anlamda gelişen teknolojinin sunduğu bütün imkânlar seferber edilerek Türkiye’nin en büyük e-öğrenme platformu siz öğrencilerimiz için hizmet vermektedir. Öğrenci başarısının artırılması için sürdürülebilir projeler geliştirilmeye devam edecektir.

Öğrencilerimizin Açıköğretim bürolarından teslim aldıkları güncellenmiş kitaplar ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresi dışında herhangi bir kaynaktan yararlanmamalarını önemle hatırlatırız. Kurum dışı kaynakların güncel olmayacağı ve mağduriyetlere neden olacağının bilinmesi gerekmektedir.

Tüm öğrencilerimize duyurulur.

Kaynak: Anadolu Üniversitesi

acikogretim-4-yanlis-1-dogru

  • sizin sizteminize binlerce kez lanet olsun eğitim şart diye avaz avaz bağrıp bütün eğitim haklarımızı elimizden almak açın büyü gayretler gösteriyorsunuz zaten biz kendi imkanlarımızla yüz yüze eğitim almadan okumaya çalışıyoruz kalkıp böyle bir dayatma yapıyorsunuz kahretsin sizin yapacağınız işe

  • Kesinlikle saçmalık bu. Haksızlığın dibine vurdunuz. Önce kayıtlarda dgs yoktu. Şimdi var. Bi de bunu yapıyosunuz ya ne diyelim artık. Daha önce mezun olanlar rahatlıkla geçerken, günah değil mi bu yaptığınız? O zaman bu seneden itibaren de diğer mezunlarla aramızda fark yaratacak bi yenilik getirin de eşitlenelim.

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020