Dönem sonu sınavlarından 10 gün sonra (14 Haziran) açıklandı ve birçok öğrenci sınav notunu öğrendi. 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi ve açık uçlu sorular ile notlarımız çok düştü.

Bir çok öğrenci bu kadar düşük not almayı beklemezken çok düşük notlar alınca sınavlarına itiraz edilebilir mi? şeklinde bizlere yoğun bir soru bombardımanına tuttu. Öncelikle şunu belirtelim açıköğretimde sınvlara itiraz hakkınız bulunuyor.

2017 AÖF ’in sitesinde yayınlandıktan sonra öğrenciler için 5 günlük bir süre verildi ve 18 haziran 2017 tarihinde itirazlar sona erecek. Bu tarihe kadar itiraz etmelisiniz.

Öğrenci sonuca nasıl itiraz edebilir?

Üniversitesi’nin belirlediği kurallara göre; sonuçların açıklanmasından sonra 5 iş günü içerisinde “dilekçe” yoluyla itirazda bulunabilir. Atatürk Üniversitesi için de geçerli olan bu süre, İstanbul Üniversitesi için 3 iş günü olarak belirtilmektedir. Geri dönüş ise üniversitenin belirlediği tarihler içerisinde olmaktadır. Gerek ATA gerek İstanbul üniversitelerinde okuyan öğrenciler için iki çeşit dilekçe örneği bulunmaktadır.

Üniversitesi itiraz için 2 yol bulunmaktadır.

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde Merkez Yöneticiliği adresine dilekçe yazarak veya aofbilgi@.edu.tr adresine dilekçeyi mail atarak itirazlarını yapabilirler.

Sınav itiraz dilekçesinde Ad, soyad, TC kimlik numarası, cep telefonu bilgilerini yazabilirsiniz. Üniversite tarafından konuyla ilgili geri dönüş yapılacaktır.

Dilekçe adresi;
Üniversitesi Merkez Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı Eskişehir

e-posta adresi;
aofbilgi@.edu.tr

Mazeret sınavları olacak mı?

’in bu konuda net kararı vardır. Sınava girmeyen öğrenciler için sebep ne olursa olsun mazeret sınavı olmayacaktır.

 

Atatürk Üniversitesi sınav itiraz dilekçesi

İstanbul Üniversitesi dilekçesi için

  • Süleyman serdar

    açıköğretim sınavımın başında İngilizce sınavımda oturum hakkınız bitti diye uyarı geldi ve sayfam kapandı pandemi sürecinde ki bı sınavımın kesilmesine itiraz ediyorum gereğinin yapılmasını arz ederim

  • Gülcihan Yüksel

    Sosyal sorunlardan 3.75 almışım ben iyi bekliyordum nereye itiraz edebilirim kaç gün içinde

Doğrulama *

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı
16 - 17 - 18 Ocak 2021