Açıköğretim Kayıt Yenilemeleri Başladı

Açıköğretim öğrencilerinin kaçırmaması gereken en önemli işlemlerden birisi olan işlemler bugün (01.12.2009 – 25.12.2009 ) başladı. Sınıf tekrarı yapacak olan ve bir üst sınıfa geçen tüm öğrenciler yaptırmak zorundadır. Belirtilen tarihler içerisinde kaydını yeniletmeyenler 2009 – 2010 öğretim yılında yapılacak olan arasınav, yıl sonu sınavo ve bütünleme sınavına giremeyecekler. Otomatik olarak sınıfta kalmış sayılacaklar.

işlemi aslında çok basit. Sadece Vakıfbank’a harcınızı yatırmanız yeterlidir. Daha sonra arasınava kadar büroya giderek kimliğinize bandrol almanız gerekli. Kayıt yenileme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Her öğrencinin en çok şikayet ettiği durum ise öğrenci harçları. Bu yılki harçlar genel olarak ilk dönem 229 TL, 2. dönemde 229TL olmak üzere toplam 458 TL. Bu harçların çok fazla olduğunu düşünen sadece siz değilsiniz. :) Fakat bir üniversitede okuduğumuzu unutmayalım. Tüm olumsuzluklara rağmen olumlu yönlerini görmeye çalışalım. Bölümlere göre açıöğretim harçlarını öğrenmek için tıklayınız. Harcınızı bankaya yatırdıktan sonra işleminizin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenmek için buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Tekrar hatırlatalım. işlemleri 1-25 Aralık 2009 tarihleri arasında yapılacak ve bu tarihten sonra hiç bir başvuru dikkate alınmayacaktır. Bankada saatlerce sıra beklemek istemiyorsanız en kısa sürede harcınızı yatırmanızı öneririz.

Yeni öğretim döneminde başarılar dileriz.

Sozel.Org

Doğrulama *

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı
27 Temmuz 2019