herkesin bildiği gibi devam zorunluluğu olmayan, derslere girme mecburiyeti olmayan evinizden okuyabileceğiniz bir üniversite biçimi. Bazılarına göre evden okumak çok kolay gibi görünebilir fakat okuyanlar için durum tam tersidir. Bazı sebeblerden dolayı çoğu öğrenci kaydını dondurmak ister ve bunu nasıl yapacağını bilemez. Bize gelen sorular arasında bu sorunun cevabını merak eden çok kişi olduğunu farkettik ve bir yazı yazmaya karar verdik.

Özellikle 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi ve kademe kademe açık uçlu soruların artırılacak olması kayıt yenileme yapmadan kaydını dondurmak isteyenlerin sayısının artmasına neden oldu.

Açıköğretimde kayıt dondurmak son derece basit bir duruma getirildi. Kayıt dondurmak için o dönemde harcınızı yatırmamanız yeterli. Harcınızı kayıt yenileme tarihleri içerisinde yatırmadığınızda kaydınız otomatik dondurulmuş olacak ve bir sonraki harcınızı yatırana kadar öyle kalacaktır.

Kayıt silinmesi kalktığı için harcınızı yatırmadığınızda kaydınız silinmeyecek sadece dondurulmuş olacaktır. İstediğiniz kadar kaydınızı dondurabilirsiniz.

Kaydınızı sildirmek için aof bürosuna giderek dilekçe vermeli ve kayıt silme işleminin yapılmasını sağlamalısınız.

1 66 67 68

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020