Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programı, emlak sektörünün ihtiyaç duyduğu, emlağın pazarlanması ve yönetilmesi konusunda hizmet danışmanlığı yapacak elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programı, emlak sektörünün ihtiyaç duyduğu etik ilkelere saygılı, emlak değerlemesi, emlak pazarlanması, emlak yönetimi konularında mesleki bilgilerle donatılmış elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Aşağıdaki tablodan Emlak ve Emlak Yönetimi bölümü derslerini görebilirsiniz. Derslerin üzerine tıklayarak o derse ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders bilgilerine  ve ders notlarına ulaşabilirsiniz.

Üzerine tıklanmayan dersler için henüz içerik eklenmemiştir. Eklendiğinde bağlantılar aktif olacaktır.

Yarıyıl Ders Kodu
2 İLT104U ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ
2 FİN102U FİNANS MATEMATİĞİ
2 EMY102U GAYRİMENKUL EKONOMİSİ
2 MUH104U GENEL MUHASEBE II
2 İŞL108U GİRİŞİMCİLİK
2 HUK112U HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI II
2 ING102U İNGİLİZCE II
2 ALM102U ALMANCA II
2 FRA102U FRANSIZCA II
2 BİL102U TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ II
Yarıyıl Ders Kodu
3 YYT201U BELEDİYE, İMAR VE GAYRİMENKUL MEVZUATI
3 EMY203U BİNA VE YAPIM BİLGİSİ
3 EMY205U GAYRİMENKULLERDE VERGİLENDİRME
3 FİN203U GİRİŞİM FİNANSMANI
3 EMY201U KONUT YAPI KOOPERATİFÇİLİĞİ
3 YYT203U ŞEHİRCİLİK
3 TAR201U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I
3 TÜR201U TÜRK DİLİ I
Yarıyıl Ders Kodu
4 EMY202U BİNA VE SİTE YÖNETİCİLİĞİ
4 EMY204U EMLAK FİNANS VE EMLAK DEĞERLEME
4 EMY206U EMLAK YÖNETİMİ VE PAZARLAMASI
4 EMY208U GAYRİMENKUL YÖNETİMİNDE MESLEKİ ETİK
4 MUH206U İNŞAAT VE GAYRİMENKUL MUHASEBESİ
4 TAR220U MİMARLIK TARİHİ
4 TAR202U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II
4 TÜR202U TÜRK DİLİ II

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının A-Grubu (Ticaret Lisesi Fen), Bankacılık, Bilgisayarlı Muhasebe, Borsa Hizmetleri, Deniz ve Liman İşletme, Dış Ticaret, Emlak Komisyonculuğu, Genel Hizmetler (Demiryolu), İşletme, işletmecilik (Demiryolu), Muhasebe, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama, Pazarlama ve Perakende, Satış Yönetimi ve Reklamcılık, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Tesis işletmeciliği, Ticaret, Ticaret Liselerini Alan Ayrımı Olmadığı Dönemde Bitirenler ve Ulaştırma Hizmetleri alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler Emlak ve Emlak Yönetimi programına sınavsız yerleştirilebilmektedir.

Sınavların Değerlendirilmesi ve Ders Geçme

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarına göre belirlenir.

Sınavlar sayfasından;

 • Sınavların nasıl yapıldığı ve organizasyonu,
 • Sınavların hangi tarihlerde yapılacağı,
 • Sınava girmek için gerekli belgeleri ve sınavda uyulacak kuralların neler olduğu,
 • Sınav süreleri,
 • Sınavda sorulan sorular ve cevapların yayınlanması,
 • Sınav sonuçlarının ilan edilmesi,
 • Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar

hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca, sınavların değerlendirilmesinde kullanılan yöntemleri bilmek ve derslerinizden nasıl geçebileceğinizi öğrenmek için Öğrenci Değerlendirme Sistemi sayfasından bilgi edinebilirsiniz.

Mezuniyet Koşulları

Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programında 120 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan FF, YZ, DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler mezun olabilirler. Bu kredilerin altında eksik kredi ile mezun olunamaz.

Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programında mezuniyet koşullarını yerine getiren öğrenciler, “Açıköğretim Fakültesi Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programı Diploması” alırlar.

Dikey Geçiş Olanakları

Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programından mezun olan öğrencilerin, örgün öğretim ya da açıköğretim lisans programlarının 5. yarıyılından lisans öğrenimine devam edebilmeleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmeleri gerekmektedir.

Bu programdan mezun olan öğrenciler, dikey geçiş kapsamında başvurabilecekleri lisans programlarını, bu programların koşullarını ve bu programlara alınacak öğrenci sayılarını gösteren 2016 Meslek Yüksekokulları İle Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzu’ndan detaylı bilgiye ulaşabilirler. Bu kılavuzda, adayların nasıl başvurabilecekleri, lisans programı tercihlerini nasıl yapacakları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme işlemleri, meslek yüksekokulu müdürlükleri ve açıköğretim önlisans programlarının bağlı olduğu birimlerce yürütülecek işlemlerle ilgili ilke ve kurallar yer almaktadır.

İş Olanakları

Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar emlak ofisi açabilecekleri gibi, Arsa Ofisi, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Belediyelerin Emlak Müdürlüğü ile benzeri kamu kurum ve kuruluşlarında, özel şirketlerde, organize emlak şirketlerinde, büyük binaların ve iş merkezlerinin yönetimlerinde çalışabilmektedirler.

Mezunlar; emlak ofisi açabilecekleri gibi, Arsa Ofisi, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Belediyelerin Emlak Müdürlüğü ile benzeri kamu kurum ve kuruluşlarında, özel şirketlerde, organize emlak şirketlerinde, büyük binaların ve iş merkezlerinin yönetimlerinde çalışabilmektedirler.

Mezuniyet Sonrası

Programdan mezun olan öğrenciler, “Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Diploması” alırlar.

 

 • Emlak yönetimi bölüm kadrolarında artık ortak alımlar olduğu için malesef hiç bir önemi kalmadı..
  Atanmak için en az 85 puanı cepte bilmek kadar özveriyle kpss sınavlarına hazırlanmak gerek.

 • @ sercan:
  Sadece sizin seçtiğiniz yabancı dili alacaksınız. Size 3 adet yabancı dil seçme hakkı veriliyor, kayıtta muhtemelen ingilizce seçtiniz.

 • bu yabancı dillerin hepsini mi alacaz yada sadece ingilizce yimi alacaz ? bilgi verirmisiniz .Teşekkürler.

 • Merhabalar yabancı dillerin hepsi ni mi görecez yada sadece ingilizcemiy alacaz teşekkürler.

 • osman bu kadar önemli bir yeri işgal ediyorsun çok ayıp burdan kız düşürmezsin insanlara yardım elini uzatır gibi yapıp tuzak mı kuruyorsun ağına mı çekiyorsun genç ve masum kızları

 • osman nasıl birisin sen ya insanların zor durumundan faydalanmaya mı çalışıyon su yaptığın yakışıyor mu hiç sana yazık sana diyeceğim tek sey abaza mısn osman sen

 • osman senin amacın ne ? bu bölümde okuyan hemen hemen bütün kızların hepsine asılıyon sen nasıl bir tipsin yaa herkese numaranı veriyon.. git esra erola katıl yada abaza sitelerine burda herkes ekmeğinin peşinde sense uçkurunun peşindesin. senin anan bacın yokmu ?

 • Eskişehir’de, Taksim Gezi Parkı eylemi yapan öğrencilerin sınavların ertelenmesi talebine üniversite yönetimi olumlu karşılık verdi. Anadolu Üniversitesi, sınava giremeyen öğrencilerin bir gerekçe göstermeden sınavlara 8-13 Temmuz tarihleri arasında yeniden girebileceğini açıkladı.

  Rektörlükten yapılan açıklamada, “Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Üniversitemiz Senatosu’nun 05 Haziran 2013 tarih ve 4/7 No’lu kararı ile 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında final sınavına girmeye hak kazanmış ancak final sınavına giremeyen lisans-önlisans öğrencilerine (Açıköğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler hariç) bir kereye mahsus olmak üzere, herhangi bir mazeret aranmadan 08-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında bir mazeret sınav hakkı verilmesi kararlaştırılmış olup, söz konusu öğrenciler istekleri halinde akademik takvimde belirlenen tarihlerde bütünleme sınavına da girebilecektir” ifadeleri kullanıldı.
  Yorumu arkadaşlara bırakıyorum…

 • osman düzgünüm ben zaten canım ama önüne gelen kıza numara vermeye çalışan bi mala ne denir abazasınnnnn

1 68 69 70

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020