Bu yıl itibariyle açıköğretim bölümlerine puan türleri atanmış ve sadece ygs ile girilemeyeceği, 4 yıllık bölümler için Lys sınavına da girilmesi gerektiği açıklanmıştı.

Bugün itibariyle açıköğretim 2 yıllık önlisan ve lisans bölümleri için puan türleride açıklandı. Aşağıdaki fotoğraflardan tercih etmek istediğiniz açıköğretim bölümünün puan türüne bakabilirsiniz. Ygs ve Lys sonucunda tercih etmek istediğiniz bölümün puan türünde yerleştirme yapılacak.

Puan türlerini öğrendikten sonra tercih yapmak istediğiniz açıköğretim bölümünün geçen yılki taban puanını BURAYA tıklayarak bakabilirsiniz. Açıköğretimin geçen yıl sadece ygs ile öğrenci aldığını hatırlatalım. Bu yıl 4 yıllık lisans bölümlerinde puanlar daha düşecektir.

  • Sınav sistemi bu yıl değiştiği için net birşey söyleyemiyoruz malesef. Sınavsız geçiş olmadığı için sınava girmeniz gerekiyor. Yeni sınav sistemi olduğu için taban puanı da bulunmuyor bu sene için. Oldukça belirsiz bir durum mevcut.

    • Ya cok sacma ama en azindan belirli bisy olsa ona gore kendimi programlarim ders calismamida ona gore ayarlarim dua edin???

  • Ben 4 yillik edebiyat fakultesi acikogretime gitmek istiyorum ve ben hangi sinavdan kac puan almam gerekiyor ayrintili bir sekilde cevaplar misiniz??

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020