ÖSYS ile açıköğretime yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri bugün ( 25 Ağustos 2016) itibariyle başladı. Kayıt olacak arkadaşlara hoşgeldin diyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

Açıköğretim kayıtları ile ilgili önemli noktaları belirtelim.

Öncelikle kayıtlar ile ilgili tüm işlemleri açıköğretimin resmi sayfasından yapacaksınız. ( Resmi Sayfa: https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ ) Başka sayfalardan kayıt olmaya çalışarak zamanınızı harcamayın ve kandırılmayın.

Açıköğretim kayıtları üç aşamadan oluşuyor. İnternetten ön kayıt, bankaya harcın yatırılması ve aöf bürosuna giderek kesin kayıt.

1- Açıköğretim İnternet Ön Kayıt İşlemleri

Açıköğretime kayıt olmak için öncelikle internetten ön kayıt yapmanız gerekiyor. ( İnternet ön kayıt sayfası: https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ ) İnternetten ön kayıt yaptıktan sonra ekranda beliren belgeleri çıktı almanız gerekiyor.

1) İnternet Başvuru Belgesi ( Ön kayıt sonrası çıktı olarak alınacak.)
2) Fotoğraflı-İmzalı Form ( Ön kayıt sonrası çıktı olarak alınacak.)
3) Öğrenci Bilgi Formu ( Ön kayıt sonrası çıktı olarak alınacak.)
4) Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları ( Ön kayıt sonrası çıktı olarak alınacak.)
5) Öğrenim Belgesi
6) Fotoğraf
7) Askerlik Durum Belgesi

( Açıköğretime kayıt olmak için gerekli belgeler: https://www.acikogretim.org/acikogretim-kayit-icin-gerekli-belgeler.html )

Ön kayıt işlemi sonucunda oluşturduğunuz belgelerde yanlışlık var ise ilk başvurudan 10 dakika sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz nokta aof bürosuna en son başvuru yaptığınız belgeyi götürmeniz gerekiyor.

2- Bankaya Açıköğretim Harcının Yatırılması

Ön kayıt işlemleri tamamladığınızda aof bürosuna gitmeden önce bankaya harcınızı yatırmanız gerekiyor. Kayıt için yapmanız gereken ödemeleri VakıfBank aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:

 Kredi Kartı/Banka Kartı İle Ödeme (Herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile İnternet başvurunuzu yaptıktan sonra online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.)
 Şubeden Ödeme
 İnternet Bankacılığından Ödeme
 ATM’den Ödeme (Kartla/Kartsız)
 Telefon Bankacılığı ile Ödeme Posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

3- Açıköğretim Bürosuna Giderek Kesin Kayıt Yaptırma

aof yeni kayıtTüm belgelerinizi tamamlayıp harcınızıda yatırdıktan sonra ilinizdeki aof bürosuna giderek kesin kayıt yaptırmanız gerekiyor.  25 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırabiliyorsunuz. Bu tarihler dışında kesinlikle kayıt yapılmıyor. (İlinizdeki aof büroları ve adresleri için tıklayınız.)

Belgeleri aof bürosuna teslim ediyorsunuz. Kayıt işleminizin ardından size ders kitapları veriliyor. ( Önceki yıllarda kalmayan kitaplar daha sonraki bir tarihte verildi.) Öğrenci kimlik belgenizi ise 26 Ekim’den sonra aof büronuzdan alabiliyorsunuz. Sonrası sınavlara girmek :)

Yeni kayıt olacak olan tüm öğrencilere hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz.

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020