Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçları açıklandı. Puanlar öğrencilerin erişimine açıldı! Açık Öğretim fakültesi vize sınavına giren öğrenciler günlerdir açıklanacak olan AÖF ara sınav sonuçlarını bekliyordu. Belirli sebeplerden dolayı örgün eğitim yerine eğitimlerini açıktan tamamlamak için açıköğretim programını tercih eden vatandaşların geçtiğimiz hafta sonu katılım sağladığı vizeler 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilmişti.

AÖF sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından bugün açıklandı. Erişime açılan vize puanları ile ilgili binlerce açık öğretim öğrencisi aldıkları notları öğrenmek üzere araştırmalarına devam ederken 14-15 aralık tarihlerinde gerçekleştirilen güz dönemi AÖF vize sonuçları sorgulama ekranını sizlere sunduk.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Çomaklı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından vatandaşlar heyecanla AÖF sınav sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır sorusuna yanıt aramaya başladı.

AÖF SONUÇLARI SORGULAMA NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

ANADOLUM E KAMPÜS EKRANI

Anadolu Üniversitesi tarafından 14-15 Aralık Güz Dönemi AÖF sonuçları açıklanma tarihi hakkında resmi bir bilgi paylaşılmamıştı. Biraz önce üniversite rektörünün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile öğrencilere müjde verildi. Sonuçların bugün açıklanacağı bildirilirken vatandaşlar araştırmalara başladı.

Aşağıda yer alan linke tıklayarak öğrenci girişinizi yapabilir ve AÖF sınav sonuçları sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAV SONUÇ İTİRAZI NASIL YAPILIR?

AÖF sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtirazlar Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği birimine dilekçe göndererek veya aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine e-posta göndererek yapılabilir.

HARF NOTLARI NASIL BELİRLENİYOR?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC Geçer Harf Notlarıdır ve öğrencinin bu notları aldığı dersler tekrar seçilemez.

CD, DC ve DD koşullu geçer harf notlarıdır. Bu notlar ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00’ın üzerinde ise geçer harf Notlarıdır ve öğrencinin bu notları aldığı dersler tekrar seçilemez. Dolayısıyla, bu, öğrenci bu derslerden başarılı olmuştur anlamına gelir. Fakat, öğrencinin son akademik durumu Uyarı yani genel not ortalaması 2,00’ın altında ise bu notlar, Başarısız Harf Notlarıdır ve Uyarı alınan dönemden itibaren öğrencinin bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020