2017 Ösys Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

YGS-LYS sınavları sonrasın tercihler ve ardından üniversite kayıtları yapılmıştı. Kayıtlar sonrası dolmayan ve boş kalan bölümler için ek kontenjanlar yayımlanarak ek yerleştirmeler yapıldı. Bugün itibariyle açıklandı.

Açıköğretime yerleşen adaylar 18 – 25 eylül tarihlerinde kayıt işlemlerini yapacaklar. Kayıtlar hakkında detaylar için TIKLAYINIZ.

2017-ÖSYS  işlemleri tamamlanmış olup 12 Eylül 2017 tarihinde saat 19:50’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.  Adaylar, sonuçlarını yukarıda belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

2017-2018 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 13-19 Eylül 201tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
13 Nisan 2019