acik-ogretim

2017 – 2018 İkinci Üniversite Harçları

Anadolu Üniversitesi dün yaptığı duyuru ile öğrencileri sevindirmiş, 1-3, 2-4 kuralını kaldırmıştı. Böylece sınıfta kalan öğrenciler sınıflarını geçmiş olacak ve daha fazla ders alabilecekler.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite kayıtlarını da uzatmış ve kayıt olmak isteyen ama kayıt tarihlerini kaçıran öğrenciler için 6 ekim’e kadar ikinci üniversite için başvuru ve kayıt imkanı sağlamıştır.

Bugün yapılan bir duyuruda ikinci üniversite olarak okutulan bazı bölümlerin harçlarında farklılıklar olduğu görüldü. Özellikle ingilizce olarak öğrenim verecek olan aof bölümlerinde harçlarda artış oldu. Buna Göre ilahiyat ( Arapça ), Uluslararası İlişkiler ( İngilizce ) ve İşletme ( İngilizce ) bölümlerinin harçları 240 TL’den 550 TL’ye çıkarıldı.

Yeni Kayıt Harç Ücretleri İçin Tıklayınız.

İkinci Üniversite Kayıt İşlemleri, Tercih Edilecek Bölümler ve Sorular için TIKLAYINIZ.

2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı
İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAPSAMINDA KAYIT YAPTIRACAK ADAYLARIN ÖDEYECEĞİ TUTARLAR

Dönem Öğretim Gideri
Kayıt yaptıracak adaylar ilgili Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen ve yukarıdaki
ödeme tablosunda gösterilen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.

Dönem Öğrenci Katkı Payı
Bu kılavuz yayımlandığı tarihte, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Bakanlar Kurulu Kararı henüz çıkmadığından ÖSYS ile kayıt yaptıracak adaylardan 22.10.2016 tarihli ve 29865 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarı alınmayacaktır. Ancak 22.10.2016 tarihli ve 29865 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 10/3 maddesi; “Öğrencinin kayıtlı olduğu sadece bir programın öğrenci katkı payı Devletçe karşılanır. Birinci ve açıköğretim kapsamında  bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift anadal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde, ikinci programa ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır.” hükmü gereğince Dönem Öğrenci Katkı Payını ödeyeceklerdir. Bakanlar Kurulu Kararı yayımlandığında farklılık olması halinde buna göre işlem yapılacaktır.

ÖDEME YÖNTEMLERİ
Kayıt için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:
 Kredi Kartı/Banka Kartı İle Ödeme (İnternet başvurunuzu yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.)
 İnternet Bankacılığı ile Ödeme
 ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız)
 Mobil Bankacılık ile Ödeme

Posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

Kayıtla ilgili ödemelerin zamanında yapılmamasından veya yanlış yapılmasından doğacak sonuçlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu değildir. Yanlış yapılacak bir ödemenin sorumluluğu öğrenciye aittir.

Banka dekontunu öğrenim süresince saklayınız. Dekont daha sonra Üniversite yetkililerince istenebilir.

Ziraat Bankasının şubelerinin içinden ödeme yapılmayacaktır.

Kaynak

Doğrulama *

2018 Bahar Dönemi Final Sınavı
26-27 Mayıs 2018 Cumartesi-Pazar