ÖSYS sonuçlarının açıklanması ile açıköğretim kayıtlarıda başlamış oldu. Kayıtlar ile birlikte sınav tarihleride yayımlandı.

2016 – 2017 Öğretim yılında tüm açıköğretim bölümleri için zorlu bir sınav takvimi açıklanmış durumda. Önceki yıllarda mevcut olup geçtiğimiz yıl kaldırılan bütünleme sınavları yine yapılmayacak gibi görünüyor. Mezun olabilecek durumdaki öğrenciler için Tek Ders sınavı takvimde yer almış durumda.

Kredili sistemde güz dönemi ve bahar dönemi olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden sınavlar arasındaki süre oldukça kısaldı. Kitaplarınızı bir an önce alıp ders çalışmaya hemen başlamanızı öneriyoruz.

Yeni kayıt olan öğrenciler için sınava oldukça uzun bir süre var. Kayıt yenileme yapacak öğrenciler için ise biraz daha kısa bir zaman kalıyor. Kayıt yenileme işleminizi erken yapıp kitaplarınızı alarak hemen ders çalışmaya başlamanızı öneriyoruz.

SINAV TARİHLERİ
Sınav Türü Sınav Tarihi
Güz Dönemi Ara Sınavı 26 – 27 Kasım 2016
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 – 15 Ocak 2017
Bahar Dönemi Ara Sınavı 29 – 30 Nisan 2017
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 3 – 4 Haziran 2017
2016-2017 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı 22 Temmuz 2017

 

SINAV MERKEZİ TERCİHİ SON TARİHLERİ
Sınav Türü Son Tercih Tarihi Açıklama
Güz Dönemi Ara 11 Ekim 2016 Son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Güz Dönemi Dönem Sonu 29 Kasım 2016 Son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Ara 28 Şubat 2017 Son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Dönem Sonu 18 Nisan 2017 Son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
 • @huriye sayin
  Açıköğretimde bölümler arası geçiş yapılamıyor. Tekrar ygs ye girip tercih yapıp yerleşmeniz ve ardından mevcut kaydınızı sildirmeniz gerekiyor.

 • huriye sayin

  Merhaba açıköğretim Dış Tic. bölümünü okumaktayım. Bölüm değişitirebilir miyim?

 • @ sibel yıldırım
  İkinci üniversite kapsamında sınavsız olarak istediğiniz 2 yıllık açıköğretim bölümüne kayıt olabilir veya dikey geçiş sınavına girerek 4 yıllık açıköğretim bölümlerinin 3. sınıfına kayıt olabilirsiniz.

 • sibel yıldırım

  merhaba iki yıllık adnan menderes saç bakımı güzellik hizmetleri mezunuyum.Fakat dört yıllık açıköğretimden tamamlamak istiyorum.Hangi bölümlere geçebilirim yada geçebilir miyim,nasıl yaparım neye başvurmam gerekiyor bir bilgim yok yardımcı olursanız gerçekten sevinirim.

 • @aslı
  Güz döneminde açıköğretime geçme şansınız yok. Bahar döneminde 2. üniversite kapsamında sınavsız olarak kayıt olabilirsiniz.

 • Insan kaynaklari örgünden aöfye nasil gecis yapabilirim en erken yardimci olurmusunuz

 • @Sibel
  En son 16 Temmuz 2016 ‘da tek ders sınavı oldu.
  https://www.acikogretim.org/2015-2016-acikogretim-sinav-tarihleri.html

 • En son hangi ayda açık öğretim sınavı oldu acaba öğrenebilirmiyim.

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020