Ygs – Lys tercihlerinin sona ermesiyle öğrenciler için stresli bir dönem sona ermiş oldu. Yaklaşık 15 gün içerisinde tercih sonuçları açıklanacak ve ardından yerleşen tüm öğrenciler için kayıt telaşı başlayacak.

Bizlere gelen soruların başında açıköğretim kayıt tarihlerinin ne zaman olduğu sorusu geliyordu. Kafalardaki soru işaretlerini dahada arttırmamak için şu ana kadar sadece ay olarak söylemiştik. Şimdi tam tarihleri veriyoruz.

Aşağıdaki listede tüm kayıt türlerinin tarihleri belirtilmiş durumda. Ösys yeni kayıt, yatay geçiş, dikey geçiş, lisans tamamlama, ikinci üniversite, güz ve bahar dönemi için kayıt yenileme tarihleri listede yer alıyor.

Açıköğretim Kayıtları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak (Tıklayınız)

Her sene karşılaştığımız bir sorunu tekrar hatırlatayım. Anadolu üniversitesi kayıt tarihlerini kesinlikle uzatmıyor. Eğer tarihleri kaçırırsanız 1 döneminiz boşuna geçmiş olabilir.

2012-2013 ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ DÖNEMLİK-KREDİLİ SİSTEM PLANLANAN İNTERNET BAŞVURU, KAYIT, KAYIT YENİLEME TARİHLERİ 
Kayıt Türü Internet Başvuru* ve Kayıt Tarihi Mazeretli KayıtTarihi Süre
YENİ KAYITGÜZ DÖNEMİ  – ÖSYS Yeni Kayıt- Yatay Geçiş- AYÖS 10 Eylül Pazartesi28 Eylül Cuma 26-27-28 Eylül 3 Hafta Başvuru3 Hafta Kayıt
Çoklu KayıtGÜZ DÖNEMİ  – Ek Yerleştirme- Lisans Tamamlama- İkinci Üniversite

– Dikey Geçiş

– 6111 sayılı Kanun Kap. Kayıt (6353 s. Kanun)

01 Ekim Pazartesi19 Ekim Cuma 17-18-19 Ekim 3 Hafta Başvuru3 Hafta Kayıt
KAYIT YENİLEMEGÜZ DÖNEMİ  – Açıköğretim (İÖLP ve OÖLP Dahil)- İktisat- İşletme 22 Ekim Pazartesi16 Kasım Cuma 14-15-16 Kasım 4 Hafta Kayıt Yenileme
KAYIT YENİLEMEBAHAR DÖNEMİ  – Açıköğretim- İktisat- İşletme 11 Mart Pazartesi22 Mart Cuma 21-22 Mart 2 Hafta Kayıt Yenileme
YAZ DÖNEMİ KAYIT  – Laboratuvar Dersleriİçin Kayıt 06 Mayıs Pazartesi10 Mayıs Cuma
NOTLAR:
*   Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 00:00’da başlayacak, son günü saat 17:00’da sona erecektir.
       ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS sonunda Üniversitelere yerleştirilenlerin açıklandığı tarihe göre değişebilir.
 • @ damla:
  Elimde ders notları yok malesef. Şu an için elinizdeki kitapları kullanmanız gerekiyor.

 • admın bana adalet bolumu ders ozetleri lazım cunku bazı kıtaplarım gelmesı nasıl yapmalıyım nasıl yetıstırcem bılemıyorum bana yardım edersen sevinirim.

 • @ damla:
  Aşağıdaki adresten gerekli belgele bakabilirsiniz. İkinci üniversite için öğrenci belgesi veya diplomanızın fotokopisini istiyorlar.
  https://www.acikogretim.org/acikogretim-kayit-icin-gerekli-belgeler.html

 • aöf burosundan neler isteniyor üniversite diplomasıda gereklı mı hepsini söylersen sevinirim

 • @ damla:
  Önce internetten ön kayıt yapıyorsunuz. Ardından bankaya harcınızı yatırıp aof bürosuna giderek kesin kayıt oluyorsunuz.

 • PEKİ KAYIT İÇİN NELER GEREKLİ ADMIN

 • @ li:
  Bandrol olmadan sınava alınmıyorsunuz. Çoğu zaman bandrol kontrolü yapmıyorlar ama yapan biri size denk gelirse sınavınız iptal olur. Bu nedenle sınavdan önce bandrol yapıştırmanızı öneriyoruz.

 • merhaba.. ben ilçede ikamet ediyorum. bu yıl internet üzerinden kayıt yenileme yaptım.. bu öğrenci kartında yeni öğretim yılının bandrolü olmazsa sınava girmemde bi sorun çıkarmı? il merkezine gidip yeni bandrol mü yapıştırtmam gerekir ????

 • @ damla:
  İkinci üniversite kapsamında sınavsız kayıt olma hakkınız var. Kayıtlar eylül-ekim aylarında yapılıyor. Bu yılki kayıtlar geçmiş durumda. Seneye kayıt olabilirsiniz.

 • merhaba örgün üniversite 4 yıllık bitirenler sınava girmeden aaçıköğretime kayıt yaptırabılıyor mu?bide ne zamn yapılmalı tşk

1 4 5 6

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020