2010 Final Sınavı Sonuçları

Son günlerde bize en fazla sorulan soru 2010 Final sonuçları ne zaman açıklanacak ? şeklindeydi. Herkese ayrı ayrı cevap yazmaktansa bir makale yazarak herkese cevap vermeyi tercih ettim.

Öncelikle şunu belirteyim sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını kimse bilemez. Anadolu üniversitesi tarih konusunda kimseye bilgi vermiyor. Büroyu aradığınızda da genelde kaçamak cevaplar alırsınız.Bizim verdiğimiz tarihler sadece tahmin. Önceki yıllara dayanarak bir açıklanma tarihi söylüyorduk.

Aklınıza neden açıklanmadı, geçen yıllarda şimdiye kadar çoktan açıklanmıştı şeklinde sorular olabilir. Bunu kısaca açıklamak gerekirse;

Bundan 3 yıl önce aof okuyan öğrenci sayısı 1 milyon’du. Bu tarihten itibaren yapılan yeni düzenlemeler ile kayıt silinmesi kaldırıldı, bir çok yeni bölüm açıldı, yararlanılan imkanlar çok genişletildi. Bu yenilikler ile aof okuyan sayısı 3 yıldan 2 – 2.5 milyon civarına gelmiş durumda. Bu yüzden önceki yıllarla karşılaştırma yapmak artık gereksiz oldu. Baz alabileceğimiz 2010 vize sonuçları var. 2010 Vize sonuçları 25 günde açıklanmıştı. Final sınavıda 25 günde açıklanacak olsa Bu Cuma yani 25 Haziran’da sınav sonuçları açıklanacak diyebiliriz.

Bazı arkadaşlar aof yetkililerinin masalarında oturup sadece çay içtiklerini, hiç birşey yapmadıklarını yazmışlar. Buna nasıl inandılar anlamadım. Sınav okuma işlemi bitmiş olsa bir dakika beklemezler, anında yayımlarlardı. Milyonlarca öğrenciyi bekletmeyi onlarda istemez.

Açıköğretim resmi sayfasında açıklanacak. BURAYA tıklayarak sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilirsiniz.

http://aofsinav.anadolu.edu.tr

Doğrulama *

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı
27 Temmuz 2019