Açıköğretim ile ilgili tüm kayıt işlemleri sona erdi. ( 2 harç ödemelerinin 26 şubat tarihine kadar yapılması gerekiyor.) Artık öğrenciler kendileri yavaş yavaş derslere vermeliler. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Vize sınav ( arasınav ) notunuz ne kadar yüksek olursa o dersten geçme şansınız o kadar yüksektir. Üstelik vizede konu sayısı daha az olduğu için yüksek alma şansınız çok daha fazladır.

Açıköğretimde bilindiği gibi her yıl 3 sınav yapılır. Arasınav ( vize ), Yılsonu Sınavı ( Final ), Bütünleme. Puanlamadan da biraz bahsedecek olursak, vizenin %30’u Finalin %70 i alınır ve toplam 50’nin üzerindeyse o dersten geçersiniz. 50’nin altındaysa o dersten bütünleme sınavına girmeniz gerekir. Bütünlemedeki puanda; Vizenin %30’u ve Bütünlemenin %70’i şeklindedir. Eğer düzenli çalışırsanız derslerden ço krahat geçebilirsiniz.

Konu ile iligli birkaç bilgi aktardıktan sonra Açıköğretim Sınav Tarihlerini yazabiliriz.

Arasınav ( Vize ) : 03-04 Nisan 2010

Yıl Sonu Sınavı ( Final ): 29-30 Mayıs 2010

Bütünleme: 04-05 Eylül 2010

Sınavlar cumartesi ve pazar günü olmak üzere iki oturumda yapılmaktadır. ilk gün 3 dersten, sonraki gün 4 dersten sınava girilmektedir. Bazı bölümlerde tam terside olabilmektedir.

Sınavlarınızda başarılar dileriz.

Sozel.Org

Doğrulama *

Bahar Dönemi Ara Sınavı
18 - 19 Nisan 2020