Sinav notu

0 oy
27 Kasım Genel Sorular kategorisinde Semiye sordu
28 Kasım yeniden gösterildi
Hayırlı günler. Bu dönem 2 dersim kaldı ve dün bu 2 dersten sınava girdim, fakat 2ders az olduğu için ortlamada 2.00yi bulmuyor. Sinavdan gecip gecmedigim nasil neye göre hesaplanacak,şimdiden teşekkürler..

1 cevap

0 oy
27 Kasım admin (11,040 puan) cevapladı
Merhaba,

Bahar döneminden de dersleriniz var sanırım. Derslerin geçip geçmeme durumu arasınavın %30'u ile final sınavının %70 i alınarak bulunur. Şu anda sadece arasınava girdiğiniz için geçip geçmemeniz finale bağlıdır. Genel not ortalamanızı artırmak için bahar döneminde kaldığınız dersleride geçmeniz gerekir.
27 Kasım Semiye yorumladı
27 Kasım yeniden gösterildi
Onu anladım hocam benim sorum şu; benim bu yil toplam 3 dersim var. Tüm geri kalan dersleri verdim. Fakat demem şu ki, bu dönem sadece iki dersim vardi ama bu iki dersin kredileri 2.00 gno sunu bulmuyor yani az kaliyor, 2.00 ortalama icin gecen yil ayni donem ki ortalamama bakarak mi notlarim sonrasi gecip gecmemem belli olacak ??
29 Kasım admin (11,040 puan) yorumladı
Derslerin geçip geçmemesi geçen yılın aynı dönem ortalamasına değil tüm dönemlerin genel not ortalamasına bakara belirlenir. FF olarak kaldığınız dersler genel not ortalamanızı oldukça düşürürken bu dersleri yükseltiğinizde genel not ortalamanız hızlı bir artış gösterir.

Bu dönem bu dersleri yüksek not ile geçmiş olmanıza rağmen genel not ortalamanız 2.00'ı geçmez ise diğer dönemlerde kalan derslerinizi de geçmeniz gerekir.

271 soru

275 cevap

73 yorum

16 üye

Hoş geldiniz, Açıköğretim Soru & Cevap Sayfası sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 144 gösterim
0 oy
1 cevap 170 gösterim
0 oy
1 cevap 20 gösterim
7 Kasım Sınavlar kategorisinde misafir sordu
0 oy
1 cevap 45 gösterim
...