Okul Öncesi Öğretmenliği 4. Sınıf Öğrencileri için Duyuru

acik-ogretim

2011-2012 ÖĞRETİM YILI “ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI II” DERSİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME!

Öğretmenlik Uygulaması II dersinin 27 Şubat 2012 tarihinde başlaması öngörülmüş; Kılavuzlarda ilk 2 hafta boyunca öğretmen adaylarının atanmış oldukları bağımsız anaokullarında gözlem yapmaları gerektiği belirtilmiştir. Ancak 27 Şubat 2012 – 09 Mart 2012 tarihleri arasında öğrencilerin atama süreçleri tamamlanmamış olacağından, öğretmen adaylarının uygulama okullarına gitmeleri mümkün olmayacaktır. Öğretmenlik Uygulaması II dersi 12 Mart 2012 tarihinde başlayacak ve 18 Mayıs 2012 tarihine kadar 10 hafta boyunca devam edecektir. Öğretmen adayları 12 Mart 2012 tarihinden itibaren uygulama okullarına gideceklerdir.

Öğretmen adaylarına uygulama okulları ve rehber öğretmen atamaları ile ilgili posta gönderilmeyecek, öğrenciler atama sonuçlarını http://www.oolp.anadolu.edu.tr adresindeki “Duyurular” bölümünden takip edeceklerdir. Aynı şekilde öğrencilere e-portfolyo portalına giriş için kullanıcı adı ve şifre de gönderilmeyecek, öğrenciler kullanıcı adı ve şifrelerini e-öğrenme portalı üzerinden kendileri oluşturacaklardır. Öğretmenlik Uygulaması II dersinde görevlendirilen öğretmen ve danışmanların listeleri de yine  http://www.oolp.anadolu.edu.tr adresindeki “Duyurular” bölümünden ilan edilecektir.

Öğretmenlik Uygulaması II dersine ilişkin tarihler, etkinlikler ile ilgili açıklamalar ve dersin işleyişine ilişkin bilgiler aşağıda verilmiştir. Etkinliklerin içeriği ve ne şekilde hazırlanması gerektiği ile ilgili ayrıntılı açıklamalar “Öğretmenlik Uygulaması II” Kılavuzunda yer almaktadır. Derse ait kılavuz diğer kitapları ile birlikle öğretmen adaylarına verilmektedir. Kılavuza ayrıca http://www.oolp.anadolu.edu.tr adresindeki dersler bölümündeki Öğretmenlik Uygulaması II dersi bağlantısından ve e-portfolyodaki kılavuzlar bölümünden ulaşabilirsiniz. Uygulamnın işleyişinde sorun yaşanmaması için uygulamaya başlamadan önce ve uygulama süresince kılavuzda yer alan açıklamaların dikkatli bir şekilde okunması gereklidir. Kılavuzda yapılan güncellemeler http://www.oolp.anadolu.edu.tr adresindeki duyurular bölümünden tüm öğrenci, öğretmen ve danışmanlarımıza duyurulmaktadır. İnternet sitemizdeki duyurular bölümünün düzenli takip edilmesi, günceleme ve değişikliklerden zamanında haberdar olunması açısından büyük önem taşımaktadır.

e-Portfolyo Erişim Adresi : http://eportfolyo.oolp.anadolu.edu.tr/

2017 Güz Dönemi Ara Sınavı
25 Kasım 2017 Cumartesi