AOF NOT HESAPLAMA

Açıköğretimde kredili sisteme geçilmesi, 2016 -2017 yılından itibaren 4 yanlışın 1 doğruyu götürecek olması ile birlikte bir çok öğrencinin sınavdan alacağı puanlarda düşüş oldu malesef. Kredili sistemde çan eğrisi olacağını da hatırlatalım. ( Çan eğrisi nedir öğrenmek için tıklayınız. )

Arasınavdan aldığınız nota göre dönem sonu sınavından kaç almanız gerektiğini, ara sınav ve dönem sonu notunuza göre harf notunuzun kaç olacacağını aşağıdaki tablodan hesaplayabilirsiniz.

Açıköğretimde geçme notu 35. Aşağıdaki tabloda notlarınızı hesapladığınızda başarı notunuz 35’in altında ise her şekilde o dersten kalırsınız.
( Çan eğrisi sınavdan sonra tüm öğrencilerin aldıklar notlara göre oluşturulduğu için aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz not hesaplama tablosunda çan eğrisine yer verilmemiştir. )

Şartlı olarak belirtilen derslerden (DD, DC, CD ) geçmek için Genel not ortalamanızın ( Şimdiye kadar aldığınız tüm notları ortalaması) 2,00 ve üzerinde olmalıdır. Genel not ortalamanız 2,00’ın altında ise şartlı geçen dersleri tekrar almanız gerekir.
 

Bahar Dönemi Ara Sınavı
29 Nisan 2017 Cumartesi
Abone Ol
Son eklenen yazılarımızdan günlük olarak haberdar olmak için mail listemize kayıt olunuz.

Email adresinizi yazınız: