Açıköğretim 2016 ÖSYS Kayıt İşlemleri Başladı

acik-ogretim

ÖSYS ile açıköğretime yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri bugün ( 25 Ağustos 2016) itibariyle başladı. Kayıt olacak arkadaşlara hoşgeldin diyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

Açıköğretim kayıtları ile ilgili önemli noktaları belirtelim.

Öncelikle kayıtlar ile ilgili tüm işlemleri açıköğretimin resmi sayfasından yapacaksınız. ( Resmi Sayfa: https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ ) Başka sayfalardan kayıt olmaya çalışarak zamanınızı harcamayın ve kandırılmayın.

Açıköğretim kayıtları üç aşamadan oluşuyor. İnternetten ön kayıt, bankaya harcın yatırılması ve aöf bürosuna giderek kesin kayıt.

1- Açıköğretim İnternet Ön Kayıt İşlemleri

Açıköğretime kayıt olmak için öncelikle internetten ön kayıt yapmanız gerekiyor. ( İnternet ön kayıt sayfası: https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ ) İnternetten ön kayıt yaptıktan sonra ekranda beliren belgeleri çıktı almanız gerekiyor.

1) İnternet Başvuru Belgesi ( Ön kayıt sonrası çıktı olarak alınacak.)
2) Fotoğraflı-İmzalı Form ( Ön kayıt sonrası çıktı olarak alınacak.)
3) Öğrenci Bilgi Formu ( Ön kayıt sonrası çıktı olarak alınacak.)
4) Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları ( Ön kayıt sonrası çıktı olarak alınacak.)
5) Öğrenim Belgesi
6) Fotoğraf
7) Askerlik Durum Belgesi

( Açıköğretime kayıt olmak için gerekli belgeler: http://www.acikogretim.org/acikogretim-kayit-icin-gerekli-belgeler.html )

Ön kayıt işlemi sonucunda oluşturduğunuz belgelerde yanlışlık var ise ilk başvurudan 10 dakika sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz nokta aof bürosuna en son başvuru yaptığınız belgeyi götürmeniz gerekiyor.

2- Bankaya Açıköğretim Harcının Yatırılması

Ön kayıt işlemleri tamamladığınızda aof bürosuna gitmeden önce bankaya harcınızı yatırmanız gerekiyor. Kayıt için yapmanız gereken ödemeleri VakıfBank aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz:

 Kredi Kartı/Banka Kartı İle Ödeme (Herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile İnternet başvurunuzu yaptıktan sonra online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.)
 Şubeden Ödeme
 İnternet Bankacılığından Ödeme
 ATM’den Ödeme (Kartla/Kartsız)
 Telefon Bankacılığı ile Ödeme Posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

3- Açıköğretim Bürosuna Giderek Kesin Kayıt Yaptırma

aof yeni kayıtTüm belgelerinizi tamamlayıp harcınızıda yatırdıktan sonra ilinizdeki aof bürosuna giderek kesin kayıt yaptırmanız gerekiyor.  25 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırabiliyorsunuz. Bu tarihler dışında kesinlikle kayıt yapılmıyor. (İlinizdeki aof büroları ve adresleri için tıklayınız.)

Belgeleri aof bürosuna teslim ediyorsunuz. Kayıt işleminizin ardından size ders kitapları veriliyor. ( Önceki yıllarda kalmayan kitaplar daha sonraki bir tarihte verildi.) Öğrenci kimlik belgenizi ise 26 Ekim’den sonra aof büronuzdan alabiliyorsunuz. Sonrası sınavlara girmek :)

Yeni kayıt olacak olan tüm öğrencilere hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz.

2017 Güz Dönemi Ara Sınavı
25 Kasım 2017 Cumartesi
Abone Ol
Son eklenen yazılarımızdan günlük olarak haberdar olmak için mail listemize kayıt olunuz.

Email adresinizi yazınız:

İstanbul'da okula takviye için en kaliteli özel ders merkezi olan İstanbul özel ders ile başarıyı elde edeceksiniz.